2022-09-01 13:42:39

Reuters: Amerykańskie banki wznowiły działalność z papierami wartościowymi z Rosji

...

Zdjęcie: Richard B. Levine/imago stock&people/Global look Press

Wiele największych banków z Wall Street wznowiło działalność na papierach wartościowych firm z Rosji, aby pomóc inwestorom pozbyć się „toksycznych aktywów”, donosi Reuters, powołując się na jego źródła. W materiale agencji wyjaśniono, że instytucje finansowe pracują wyłącznie z sankcjonowanymi obligacjami rosyjskimi, które znajdują się już w portfelach klientów.

JPMorgan Chase & Co, Bank of America Corp, Citigroup Inc, Deutsche Bank AG, Barclays Plc i Jefferies Financial Group Inc wznowiły pracę z rosyjskim długiem . Agencja podkreśla prawny charakter działań banków pomagających inwestorom w pozbywaniu się rosyjskich aktywów.

Wcześniej okazało się, że rosyjskie Ministerstwo Finansów planuje wznowić lokowanie obligacji federalnych (OFZ) na rynku długu w trzecim kwartale 2022 roku i osiągnąć normalny wolumen kredytów od 2023 roku. Według źródeł wznowienie emisji obligacji jest możliwe po zatwierdzeniu projekcji budżetowych, na które rząd powinien uzgodnić do września.

W kwietniu deputowani do Dumy Państwowej w trzecim czytaniu przyjęli ustawę o usuwaniu (wykluczaniu papierów wartościowych) rosyjskich spółek z platform wymiany walut. Projekt przewiduje późniejszą konwersję aktywów na rosyjskie papiery wartościowe.

Autor:
Reuters | Tłumaczenie: Redakcja

Żródło:
Reuters.com

Dział: Gospodarka

Kontakt
kontakt@gloswschodu.org
redakcja@gloswschodu.org
Developed by Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych” and Marcin Larek ⓒ 2022 Głoswschodu.org Wszelkie prawa zastrzeżone.