Strona Główna >> Rosja >> Nauka i technologie >> Rosyjski rezerwat przyrody poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przejść ropuchom przez ruchliwą drogę

2024-04-22 15:43:21

Rosyjski rezerwat przyrody poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przejść ropuchom przez ruchliwą drogę

Jak ropuchy przechodzą przez drogę? Oczywiście dzięki temu, że otrzymują pomoc od miłych wolontariuszy, którzy zapewniają im bezpieczeństwo przed nadjeżdżającymi samochodami.

Rezerwat blisko Sankt Petersburga poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą przejść ropuchom przez ruchliwą drogę. Zdjęcie: Telegram
To właśnie dlatego rosyjski rezerwat przyrody poszukuje osób, które zechciałyby pomoc lokalnym ropuchom przemierzyć ruchliwą drogę w późniejszym czasie w tym roku.

Ropuchy muszą przejść przez drogę by dostać się do rzeki gdzie składają swoje jaja. Telegram

„Rezerwat Sestroretsk Swamp przygotowuje się do sezonowej migracji szarych ropuch i otwiera rejestracje dla ochotników, którzy chcą pomóc płazom” -  pisze na swoim Telegramie petersburski Komitet ds. Zarządzania Środowiskiem, Ochroną Środowiska i Bezpieczeństwa Środowiska.

Gdy temperatura stanie się wyższa, ropuchy rozpoczną swój sezon godowy i wyruszą z lasów na wschodni brzeg Sestroretsk Reservoir, by złożyć swoje jaja przed ponownym powrotem do lasu. Jest to około 30km (18.6 mili) na północ od Sankt Petersburga. Jednak droga leży na ich ścieżce do migracji i stała się zagrożeniem dla populacji. Aby ją chronić, rezerwat co roku poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą ropuchom bezpiecznie dotrzeć do tarliska.

Rezerwat wymaga od wolontariuszy wypełnienia rejestracji jak i ukończenia szkolenia zanim przystąpią do pomocy ropuchom w przejściu przez drogę i ponagla swoich mieszkańców, którzy nie są przeszkoleni w zakresie zbierania ropuch, aby nie dotykali stworzeń, ponieważ mogą im zaszkodzić. 

Dział: Ekologia

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.