Strona Główna >> Azerbejdżan >> Kultura >> Azerska artystka Ramina Saadathan otrzymała zaproszenie z Bahrajnu

2023-09-23 18:52:30

Azerska artystka Ramina Saadathan otrzymała zaproszenie z Bahrajnu

Na zaproszenie Jego Ekscelencji Szejka Raszida bin Kalifa, członka rodziny królewskiej, która sprawuje władzę w Bahrajnie, azerska malarka Ramina Saadathan pojechała do Manamy, gdzie przez dwa miesiące pracowała w rezydencji przeznaczonej dla artystów RAK Art Foundation.

Instagram

Warunki pracy były cudowne – stworzyłam tam 14 obrazów. Z Raszidem poznał mnie mój kurator sztuki, Stefan Stojanow, z którym współpracuję już dwa lata. Stojanow konsekwentnie pokazuje moje prace na zagranicznych wystawach. Stefan był także osobistym mecenasem wystawy szejka Raszida bin Kalifa w Baku, w Centrum Kulturalnym Heydar Aliyev – powiedziała w komentarzu dla 1news.az Ramina Saadathan.  

Malarka oznajmiła, że po otwarciu wystawy w Baku, Raszif bin Kalif był gościem w jej pracowni, gdzie nabył cztery obrazy do swojej kolekcji.  

Uważam, że właściwie zaprezentowałam swoją ojczyznę, określiliśmy także kolejne przedsięwzięcia, do których dojdzie w najbliższym czasie, w tym wystawy i sympozja dla azerskich i bahrańskich artystów. To było dla mnie cenne doświadczenie, miałam możliwość zapomnieć o codziennych troskach i zagłębić się w sztuce – podkreśla Ramina Saadathan, zauważając, że to była jej trzecia wizyta w Bahrajnie, gdzie była jedyną reprezentantką Azerbejdżanu, pracująca w rezydencji artystycznej RAK Art Foundation, który jest wyjątkowym centrum artystycznym.  

Dodajmy, że założycielem wspomnianej wyżej fundacji jest Raszid bin Kalifa.  

Warto zauważyć, że azerska malarka Ramina Saadathan ukończyła dwa kierunki artystyczne – reprezentowała Azerbejdżan na 59. Biennale Sztuki w Wenecji oraz aktywnie uczestniczy w międzynarodowych wystawach i sympozjach, na których reprezentuje Azerbejdżan.  

 

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE