2022-10-27 13:33:58

Jak Moskwa będzie świętować Dzień Miasta?

Placówki kultury w Moskwie przygotowały ponad 420 wydarzeń na Dzień Miasta, jest to zgłaszane na stronie mos.ru.

Wycieczki, wykłady, koncerty, quizy edukacyjne odbędą się we wszystkich dzielnicach miasta. Zorganizowano warsztaty i konkursy dla mieszkańców z dziećmi, a dla miłośników kina przygotowano pokazy rodzimych filmów” – mówi wiceburmistrz Natalia Sergunina.

Oto przykładowe działania przygotowane przez instytucje kultury:

9 września w Bibliotece nr 98 odbędą się wystawy książek ilustrowanych, rysunków dzieci i obrazów artystów, które są poświęcone miastu, a także zostaną zorganizowane quizy o ulicach i zaułkach. W sobotę w Centralnej Bibliotece Dziecięcej nr 104 odbędzie się quiz literacki na temat wiedzy o historii Moskwy oraz odbędzie się kreatywna lekcja mistrzowska na temat robienia pamiątek upominkowych. W programie są także rodzinne turnieje gier planszowych i łamigłówek. W Muzeum Moskiewskim odbędzie się „Moscow Studies Marathon”. Planowanych jest pięć wycieczek, podczas których można zapoznać się z dziedzictwem historycznym i architektonicznym różnych dzielnic stolicy. Więcej na: https://pressglobal.pl/Kultura/jak-moskwa-bedzie-swietowac-dzien-miasta

Autor:
Tłumaczenie: Redakcja

Żródło:
https://pressglobal.pl/Kultura/jak-moskwa-bedzie-swietowac-dzien-miasta

Kontakt
kontakt@gloswschodu.org
redakcja@gloswschodu.org
Developed by Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju „Głos Młodych” and Marcin Larek ⓒ 2022 Głoswschodu.org Wszelkie prawa zastrzeżone.