Strona Główna >> Ukraina >> Kultura >> Oleksandr Mykhed opowiedział o swojej nowej książce, którą napisał w ciągu 13 miesięcy wojny na pełną skalę

2023-08-08 21:58:26

Oleksandr Mykhed opowiedział o swojej nowej książce, którą napisał w ciągu 13 miesięcy wojny na pełną skalę

Pisarz, członek PEN Ukraina i wojskowy Sił Zbrojnych Ukrainy, Oleksandr Mykhed, opowiedział o swojej dziewiątej książce – „Znak wywoławczy Jova”, nad którą pracował przez 13 miesięcy toczącej się na pełną skalę wojny Rosji z Ukrainą. To już dziewiąta książka pisarza.

Książka, która ukaże się nakładem w Wydawnictwie Stary Lew, zawiera cztery rozmowy, w szczególności z krytyczką literacką i matką samego pisarza, Tetianą Mykhed.

W książce znajdzie się również rozmowa z Jevhenem Tereszczenką, wojskowym, który w 2014 roku bronił lotniska w Doniecku i ponownie wrócił na wojnę; z artystką Larą Yakovlenko, która została zmuszona do wyjazdu za granicę z matką. A także z dziennikarzem i redaktorem naczelnym pisma „Babel” Jevhenem Spirinym, który „widział na własne oczy początek tzw. LPR, a teraz przyłączył się do ekshumacji masowych grobów w Buczy”.

Oleksandr Mykhed prowadził foto-dziennik z początku wojny na pełną skalę, na podstawie którego artysta Mitya Fenechkin wykonał ilustracje. Przygotował też okładkę - jest to rysunek oparty o zdjęcie pisarza, wykonane w mieszkaniu jego rodziców w Buczy. Okna mieszkania wychodzą na Gostomel i lotnisko.

Nowa książka uchwyci „kluczowe punkty nowej rzeczywistości i rozłamy świadomości”, będzie między innymi o utracie domu, Buczy, o języku wojny, o wstąpieniu w szeregi Sił Zbrojnych, o utracie domu, o wściekłości, miłości i wdzięczności.

Książka jest obecnie dostępna w przedsprzedaży, a jej ogólnodostępna sprzedaż rozpocznie od 21 czerwca. Pierwsza prezentacja odbędzie się już za miesiąc w księgarni "Sens".

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE