Strona Główna >> Rosja >> Społeczeństwo >> Z powodu upałów w Moskwie rozdawana jest darmowa woda

2024-07-04 15:07:49

Z powodu upałów w Moskwie rozdawana jest darmowa woda

Dla pasażerów transportu publicznego zorganizowano ponad 40 punktów, w których wydawana jest butelkowana woda.

     
Dla pasażerów transportu publicznego zorganizowano ponad 40 punktów, w których wydawana jest butelkowana woda.

Zgodnie z komunikatem szefa Moskiewskiego Departamentu Transportu Maksima Liskutova, w związku z upalną pogodą, mieszkańcom i gościom stolicy zaczęto wydawać darmową wodę. Jednocześnie apeluje się do pasażerów metra  i moskiewskiego pierścienia centralnego, aby nie lekceważyli zasad bezpieczeństwa i dbali o swój stan zdrowia w czasie letnich upałów.

Darmową wodę otrzymać można od godziny 12.00 na stacjach metra „Izmajłowskaja”, „Filowskij Park”, „Bagrationowskaja”, „Fili”, „Kutuzowskaja”, „Studienczeskaja”, „Kuncewskaja”, „Pionierskaja” i „Wychino”, od godziny 14.00 do godziny 17.00 – na dworcach Jarosławskim, Kazańskim, Kurskim, Sawiołowskim, Białoruskim, Paweleckim i Kijowskim. Butelki z wodą są wydawane także na dworcach autobusowych „Centralnyj”, „Sałariewo”, „Krasnogwardiejskij”, „Jużnyje worota” i „Siewiernyje worota”. Również – na stacjach Podolsk, Tuszynskaja, Wychino i Mityszczi, Chowrino, Zielenograd-Kriukowo, Schodnia, Chimki i na Dworcu Leningradzkim.

„Aeroexpress” dostarcza darmową wodę swoim pasażerom. Oprócz tego można ją dostać w dowolnym punkcie regularnego rzecznego transportu elektrycznego.

Dział:

Autor:
Jekaterina Bajdukowa | Tłumaczenie: Julia Korzeniowska – praktykantka fundacji: https://fundacjaglosmlodych.org/praktyki/

Żródło:
https://travelask.ru/news/44866-v-moskve-iz-za-zhary-razdayut-besplatnuyu-vodu

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.