Strona Główna >> Rosja >> Sport >> Kluby z Białorusi mogą dołączyć do Priemjer-Ligi i innych rosyjskich rozgrywek

2023-10-23 14:46:17

Kluby z Białorusi mogą dołączyć do Priemjer-Ligi i innych rosyjskich rozgrywek

Minister Sportu Federacji Rosyjskiej oznajmił, że białoruskie drużyny sportowe będą mogły wystartować w rosyjskich zawodach praktycznie we wszystkich rodzajach sportu.

Zdjęcie: rosyjska Priemjer Liga, źródło: metaratings.ru  

Oleg Matycyn, Minister Sportu FR wspomniał o takiej możliwości w trakcie forum Rosja – sportowa potęga. W ramach forum odbyło się spotkanie kolegiów rosyjskiego Ministerstwa Sportu i białoruskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki.  

W tej chwili oczekujemy na białoruską propozycję dotycząca włączenia ich klubów do naszych rozgrywek. Po jej otrzymaniu będziemy naradzać się z Rosyjskim Związkiem Piłki Nożnej. To strategiczne inicjatywy, które powinny zostać potwierdzone przez rządzących. Następnie trzeba je zaakceptować jako jednolity plan przez państwa związkowe. Myślę, że plan zostanie przyjęty. 

Strona białoruska przygotowuje listę drużyn, które mogłyby dołączyć do rozgrywek o mistrzostwo Rosji. Jest wiele problemów technicznych, np. czy miejsce dla drużyny z Białorusi powinno być zarezerwowane automatycznie. Wątpię by udało się wszystko zorganizować przed nadchodzącym sezonem – stwierdził Matycyn. 

Oprócz tego Matycyn przyznał, że białoruskie zespoły będą mogły wziąć udział w rosyjskich turniejach we wszystkich rodzajach sportu.  

Jeszcze jedna kwestia, którą chcemy rozstrzygnąć – to włączenie białoruskich drużyn w skład profesjonalnych lig rosyjskich praktycznie we wszystkich rozgrywkach. Mamy już pewne doświadczenie myślę, że uda nam się rozwiązać ten problem zgodnie z przepisami. Musimy określić, które kluby będą chętne do rozpoczęcia negocjacji z prezesami rosyjskich lig zawodowych – oznajmił Matycyn w trakcie wspólnego posiedzenia rosyjskiego i białoruskiego ministerstwa.  

Na chwilę obecną, w Kontynentalnej Lidze Hokeja (mistrzowska klasa rozgrywkowa w Rosji) występuje Dynamo Mińsk a w VTB United League (Międzynarodowa liga koszykarska Europy Wschodniej) KKS Mińsk.  

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.