Strona Główna >> Ukraina >> Sport >> "Ma wszystko, by zostać gwiazdą English Premier League": były trener Szachtara chwali Mudryka

2023-04-13 15:14:49

"Ma wszystko, by zostać gwiazdą English Premier League": były trener Szachtara chwali Mudryka

Były trener Szachtara i obecny trener Brighton Roberto De Zerbi wypowiedział się przychylnie o napastniku Chelsea, który też jest graczem reprezentacji Ukrainy - Mykhaile Mudryku. Należy zaznaczyć, że Mudryk i De Zerbi pracowali razem w Szachtarze. Mykhailo rozegrał pod wodzą włoskiego trenera 19 meczów, zdobywając dwie bramki i notując dziewięć asyst.


"Mudryk jest topowym zawodnikiem. Myślę, że trudno jest mu zaczynać w innym kraju, w innej drużynie" - donosi TalkSport, cytując wypowiedź Włocha.

De Zerbi podkreślił jednak, że trzeba wziąć pod uwagę obecną sytuację Anglików. Chelsea zajmuje obecnie 11 miejsce w klasyfikacji angielskiej Premier League. Ponadto londyńczycy odpadli z rozgrywek o Puchar Anglii i przegrali w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

"Każdy wie w jakiej sytuacji znajduje się Chelsea w tym roku. To bardzo trudne dla każdego, zwłaszcza dla młodego zawodnika, dla młodego chłopaka" - powiedział ekspert.

Włoch wypowiedział się również na temat ewentualnej przyszłości ukraińskiego zawodnika. "Myślę, że ma wszystko, aby stać się gwiazdą EPL" - dodał Roberto.

Już niedługo będą mogli spotkać się po raz pierwszy w Premier League. W najbliższą sobotę Chelsea i Brighton spotkają się w ramach 31 kolejki angielskiej ekstraklasy. Od czasu swojego transferu w styczniu tego roku, Mudryk rozegrał dla angielskiej strony 10 meczów, notując jedną asystę. 

Dla przypomnienia, Szachtar ma zagwarantowane 70 milionów euro za ukraińskiego napastnika. Donieck może zarobić kolejne 30 milionów euro w ramach bonusów.

Dział: Sport

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.