Strona Główna >> Ukraina >> Kuchnia >> Zdrowe produkty, które każdy powinien mieć w domu: porady dietetyczki

2023-08-09 22:12:01

Zdrowe produkty, które każdy powinien mieć w domu: porady dietetyczki

Dla długowieczności i dobrego zdrowia potrzebna jest zbilansowana dieta. W diecie każdego człowieka powinny znaleźć się produkty, które pomogą zachować zdrowie. Przeczytajcie o nich w TSN.ua.

Zdrowe produkty, które powinny znaleźć się w diecie każdego człowieka / Zdjęcie: Pexels 

Według dietetyczki Kateryny Tolstikovej istnieją pewne produkty, które muszą znajdować się w domu, jeśli chcecie dobrze się odżywiać i być zdrowymi. Ważne jest, że większość z nich można przechowywać przez długi czas, dzięki czemu można zaopatrzyć się w nie z wyprzedzeniem. 

A oto pełna lista 10 zdrowych produktów: 

Kasza perłowa - jest źródłem białka, błonnika, węglowodanów złożonych, fosforu, manganu, selenu, miedzi i witamin z grupy B, a do tego jest przystępna cenowo i może być długo przechowywana. 

Twardy ser - zawiera różnorodne zdrowe tłuszcze (na przykład Omega-3), również ser jest bogaty w wapń, białko, potas, dzięki czemu pomaga wzmocnić kości i tkanki organizmu. Ser zawiera witaminę PP, witaminę B9, selen i fosfor. 

Orzechy ziemne – ten orzech zawiera dużo białka i tłuszczy, a także błonnik, różne witaminy (B, E, H i PP), magnez, fosfor i potas. Jednak dietetyczka podkreśla, że ​​ilość orzeszków ziemnych w diecie powinna być kontrolowana ze względu na dużą ilość Omega-6 - te kwasy tłuszczowe mogą szkodzić organizmowi. 

Siemię lniane – ten produkt również zawiera wystarczającą ilość zdrowych tłuszczów, w szczególności omega-3, a także potasu, fosforu, magnezu, manganu, żelaza, cynku, miedzi, selenu oraz witamin z grupy B. Siemię lniane można dodawać do sałatek lub spożywać na czczo. A jeśli go zmielić, można otrzymać smaczną i zdrową kaszę lnianą, którą można jeść z mlekiem, ulubionymi jagodami i owocami. 

Świeża słonina – choć wiele osób uważa, że ​​słonina jest szkodliwa dla organizmu, ale wcale tak nie jest. Dietetyczka podkreśla, że ​​jest źródłem zdrowych tłuszczów pochodzenia zwierzęcego, kwasu laurynowego i dobrego cholesterolu. Pierwiastki te odgrywają ważną rolę w syntezie żółci, witaminy D i hormonów steroidowych. 

Śledź - lekko solony śledź można nazwać zdrowym tylko wtedy, gdy do jego przygotowania nie użyto cukru i szkodliwych dodatków. Produkt zawiera dużą ilość białka, witaminy D, tłuszczów nienasyconych omega-3, potasu, selenu, fosforu, witaminy B12. 

Wątroba wołowa – ten produkt pochodzenia zwierzęcego musi znaleźć się w diecie, ponieważ jest źródłem żelaza, miedzi, cynku, selenu oraz witamin B2, B3, B5, B12, A, K. 

Burak – zaletą buraka jest nie tylko to, że jest źródłem skrobi opornej, ale zawiera węglowodany złożone, magnez, potas i błonnik. 

Kukurydza – w tym warzywie korzeniowym można znaleźć potas, węglowodany, cynk, witaminę P. Jednocześnie kukurydza jest korzystna w każdej postaci: gotowanej, pieczonej itp. 

Jabłka - ten owoc można nazwać najpopularniejszym wśród Ukraińców. Ponadto jest również bardzo zdrowy. Zawiera błonnik, przydatne węglowodany, potas, miedź, żelazo i witaminę C. 

 

Dział: Kuchnia

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.