Strona Główna >> Ukraina >> Kultura >> Ukraina otrzymała 70 pojazdów do badania niemowląt w odległych wioskach

2023-04-20 09:21:59

Ukraina otrzymała 70 pojazdów do badania niemowląt w odległych wioskach

Ukraina otrzymała 70 pojazdów, ufundowanych przez UNICEF i darowizny od ludzi z Holandii, aby pomóc dzieciom w wieku od urodzenia do 3 lat.

Zdjęcie: z otwartych źródeł Google

Dzięki tym pojazdom personel medyczny będzie jeszcze bardziej mobilny i będzie mógł odwiedzać rodziny z dziećmi w odległych miejscowościach. W tym roku obwód lwowski  zostanie włączony do programu wizyt domowych "Opieka od urodzenia w domu", który był testowany w zeszłym roku w trzech regionach Ukrainy, powiedziało Ministerstwo Zdrowia.

"Dziś wzmacniamy naszą kadrę medyczną. Lekarzy, na których spoczywa szczególna odpowiedzialność za ochronę najmłodszych pacjentów: niemowląt i dzieci do lat 3. Nasze dzieci to przecież nasza przyszłość. I dziś te słowa mają szczególną wagę i znaczenie. Tymi słowami kobiety rodziły pod atakami rakietowymi, a lekarze dostarczali dzieci. Tymi słowami nasi wojskowi codziennie odpierają ataki wroga - powiedział premier Ukrainy Denys Szmyhal.

Program "Opieka od urodzenia w domu", realizowany przez Ministerstwo Zdrowia w partnerstwie z UNICEF, ma na celu wprowadzenie powszechnego i progresywnego modelu wizyt domowych w celu poprawy podstawowej opieki zdrowotnej dla rodzin z dziećmi w wieku od 0 do 3 lat. Rodziny otrzymają pomoc od pracowników służby zdrowia nie tylko w rutynowych kwestiach, takich jak pomiar wzrostu czy wagi dziecka, ale także w zakresie szczepień, karmienia piersią, odżywiania, warunków sanitarnych, higieny, pozytywnego rodzicielstwa oraz identyfikacji zaburzeń rozwojowych.

Program ten jest już wdrażany testowo w obwodach donieckim, żytomierskim i kirowogradzkim. W 2023 roku zostanie rozszerzony na 8 kolejnych regionów Ukrainy: Lwów, Odessa, Połtawa, Dnipro, Winnica, Równe, obwody kijowskie i miasto Kijów.

Autor:
Oleksandra Balandyukh | Tłumaczenie: Sofiia Stefaniuk

Żródło:
https://zaxid.net/ukrayina_otrimala_70_avtomobiliv_dlya_obstezhennya_nemovlyat_u_viddalenih_selah_n1561262

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE