Strona Główna >> Armenia >> Dla podróżnych >> Turystyka w Armenii w 2023 roku

2023-05-29 14:42:27

Turystyka w Armenii w 2023 roku

Armenia jest jednym ze starożytnych krajów na świecie, który słynie z wielu niesamowicie pięknych zabytków. Piękno każdej wioski i miasta, począwszy od Erewania, podbije Wasze serca, sprawiając, że będziecie tu wracać nie raz.

 

Turystyka krajoznawcza
Stolica Armenii – Erywań to ojczyzna licznych muzeów, a sama Armenia uznawana jest za skansen. Piękna architektura Erewania – domy z różowego tufu, a także arcydzieła architektury innych regionów Armenii wyróżniają go spośród innych krajów świata, nadając szczególnego piękna każdemu zakątkowi Armenii.

Główną atrakcją Erywania jest Plac Republiki, który jest szczególnie piękny w ciepłym sezonie, kiedy wieczorem można podziwiać wspaniałe śpiewające fontanny.

Jednym z najbardziej znanych zabytków Armenii jest Klasztor Tatew, który znajduje się w malowniczej prowincji Sjunik. To tutaj można przejechać się najdłuższą na świecie kolejką linową wpisaną na listę UNESCO.

Prawdziwi wielbiciele naturalnego piękna powinni odwiedzić niebieskooką perłę Armenii – Jezioro Sewan, a następnie kontynuować wycieczkę odwiedzając Dilidżan. Droga od jeziora najpierw wznosi się w góry, a potem zanurza w długi tunel, z którego wydaje się, że znajduje się w zupełnie innym świecie: wysokie góry, gęste lasy, lecznicze świeże powietrze rezerwatu Dilijan, który otacza miasto ze wszystkich stron.

Armenia to mały kraj, ale bogaty w piękne zabytki, które potrafią zadziwić swoim zapierającym dech w piersiach pięknem.

 

 

Turystyka medyczna

Zdrowie jest najważniejsze w życiu każdego człowieka, dlatego turystyka medyczna rozwija się w zawrotnym tempie!

Medycyna w Armenii jest dość rozwinięta, dzięki czemu turystyka medyczna w Armenii staje się możliwa. W Armenii można nie tylko poddać się leczeniu u doświadczonych specjalistów, ale również w bardzo atrakcyjnych cenach. Dziś w Armenii szybko rozwijają się wycieczki dentystyczne, ponieważ jest tu wielu doświadczonych specjalistów, a opieka medyczna jest tu tańsza.

Podczas wizyt dentystycznych w Armenii zaoferowany zostanie Państwu następujący zakres usług: leczenie stomatologiczne, protetyka dentystyczna, implantacja zębów i wiele innych.

Jeśli chodzi o zdrowie, trzeba dobrze wybierać, a Armenia oferuje nie tylko dobre kliniki, ale i dobre ceny.

 

 

Turystyka ekstremalna

Armenia to kraj kamieni, gór, skał, głębokich wąwozów, górskich rzek, wysokich kanionów i pasm górskich – prawdziwy raj dla miłośników ekstremalnej turystyki!

Armenia to kraj, w którym dostępne są wszystkie rodzaje turystyki ekstremalnej i aktywnej. Można spędzić wakacje z ekstremalną przygodą, a poszukiwacze adrenaliny, mocnych wrażeń i przygód mogą nabrać skrzydeł i latać nad ziemią ciesząc się najpiękniejszymi krajobrazami. Mogą też spróbować swoich sił w spływie rzeką górską i poczuć moc i piękno dzikiej przyrody,lub na kilka sekund zatrzymać życie i cieszyć się swobodnym spadkiem z wysokości w przepaść.

Tu można wybrać się na wspinaczkę górską i skałkową oraz spędzić niezapomniane wakacje.

Korzystając z ekstremalnych wakacji należy zachować wszelkie środki bezpieczeństwa, ponieważ oprócz dobrej zabawy ważne jest, aby wakacje były jak najbardziej bezpieczne.

Armenia – marzenie każdego miłośnika aktywnej turystyki.

 

 

Turystyka religijna

Armenia, jako pierwszy kraj, który przyjął chrześcijaństwo jako religię państwową, jest krajem świątyń i klasztorów, a Erywań jest stolicą kościołów.

Gdzie, jak nie w Armenii, można odbyć pielgrzymkę?

Każdy kościół, świątynia czy klasztor w Armenii ma swoją magiczną moc i magiczną energię, to wiara w dokonanie się cudu podczas pielgrzymki do starożytnych klasztorów Armenii kieruje wierzących do tego historycznego kraju.

Rozpocznij swoją religijną wycieczkę od samego serca Armenii – z Erewania i kontynuuj ją odwiedzając Zespół Klasztorny Eczmiadzyn – główny klasztor Ormiańskiego Kościoła Apostolskiego i rezydencję Katolikosa Wszystkich Ormian, Klasztor Geghard, Chor Wirap, Noravank, Klasztory Haghartsin...

Wybierz się do Armenii i ciesz się jej magicznym pięknem.

Autor:
Concierge and travel Armenia | tłumaczenie: Polina Andreiko

Żródło:
https://conciergetravel.am/blog/tourism-in-armenia-in-2023

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.