Strona Główna >> Uzbekistan >> Społeczeństwo >> Obywatel Uzbekistanu próbował zniszczyć budynek policji w Rosji

2023-09-23 17:05:37

Obywatel Uzbekistanu próbował zniszczyć budynek policji w Rosji

W Rosji obywatel Uzbekistanu próbował zniszczyć budynek komendy policji, w którym znajdował się personel. O zajściu poinformowano w licznych rosyjskich środkach masowego przekazu, powołując się na dane organów ścigania.

Zdjęcie: Departament Śledczy Rosji dla Obwodu Niżnego Nowogrodu 

Zgodnie z dostępnymi danymi, do incydentu doszło w nocy 12 września, w Dzierżyńsku (Obwód niżnowogrodzki). Rdzenny mieszkaniec Uzbekistanu, przebywając w pobliżu Oddziału Komendy Policji nr 2 MSW Federacji Rosyjskiej w Obwodzie niżnonowogrodzkim, żurawiem samochodu ciężarowego KAMAZ kilkukrotnie uderzył w drzwi wejściowe komisariatu policji, w którym znajdował się w tym czasie personel. Ustalono, że mężczyzna podjechał pod budynek, zaczepił hakiem żurawia betonowy blok, następnie uderzył nim w drzwi wejściowe i ścianę budynku.  

W konsekwencji zdarzenia główne drzwi wejściowe zostały częściowo uszkodzone a krata okienna w korytarzu zgnieciona. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Z powodu zniszczonych drzwi pracownicy komisariatu zostali zablokowani w budynku. Z kolei kierowca samochodu ciężarowego zdołał uciec z miejsca zdarzenia.  

Organy ścigania zaobserwowały przemieszczającą się ciężarówkę na wysokości 401-szego kilometra drogi M7 Kstowskiego miejskiego rejonu. Aby zatrzymać łamiącego prawo kierowcę, funkcjonariusze musieli przestrzelić opony samochodu ciężarowego – do przestrzelenia dwóch opon potrzebowali dwudziestu czterech strzałów. Organom ścigania nie udało się dotychczas ustalić motywu ataku na budynek.  

Obecnie przeciwko obywatelowi Uzbekistanu wszczęto sprawę karną na podstawie art. 213, cz.1. pkt a. (występek o charakterze chuligańskim z wyraźnym zakłóceniem porządku społecznego, przejawiający się brakiem szacunku wobec społeczeństwa, przeprowadzony z zagrożeniem użycia przemocy wobec obywateli) Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej. Kontynuowane jest śledztwo wraz z analizą szczegółów zajścia.  

 

Autor:
Fakhrullo Chamidullaev | Tłumaczenie: Bartłomiej Szynal

Żródło:
https://upl.uz/incidents/36412-news.html

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE