Strona Główna >> Gruzja >> Społeczeństwo >> W Tbilisi odbyło się uroczyste otwarcie Ukraińskiego Domu

2023-09-23 15:09:19

W Tbilisi odbyło się uroczyste otwarcie Ukraińskiego Domu

W Tbilisi miało miejsce uroczyste otwarcie Ukraińskiego Domu przy wsparciu Programu ONZ ds. Rozwoju i rządu Niemiec. Jednym z priorytetów Domu będzie realizacja wspólnych projektów gruzińsko-ukraińskich w sferze kultury, edukacji, medycyny i biznesu, zorientowanych na zintegrowanie Ukraińców ze społeczeństwem gruzińskim, podaje SOVA.

Autor zdjęcia: UNDP/Leli Blagonravova

Otwarcie Ukraińskiego Domu w Tbilisi to kamień milowy w procesie rozszerzania wsparcia dla obywateli Ukrainy mieszkających w Gruzji. Inicjatorem tego pomysłu jest ukraińska organizacja społeczna „Platforma Gruzińsko-ukraińska”, wspierana przez rząd Niemiec poprzez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju – czytamy w oświadczeniu.  

Należy wspomnieć, że Ukraiński Dom to symbol jedności i współpracy, ukierunkowany na wsparcie obywateli Ukrainy, którzy uciekając przed wojną schronili się w Gruzji.  

Ukraiński Dom będzie jednocześnie centrum społecznym, operacyjnym oraz punktem świadczenia usług socjalno-ekonomicznych dla obywateli Ukrainy.  

Ukraiński Dom stanie się centrum wymiany kulturowej. Wydarzenia będą organizowane zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, sprzyjając integracji i rozwojowi relacji gruzińsko-ukraińskich – informuje w oświadczeniu jeden z organizatorów.  

W uroczystej ceremonii wziął udział Pełnomocnik Ambasadora Niemiec w Gruzji Tanya Hatt, rzecznik ds. Ukrainy w Gruzji Aleksandr Szulga, stała przedstawicielka Programu ONZ ds. Rozwoju w Gruzji Anna Czernyszowa, przedstawicielka Platformy Gruzińsko-Ukraińskiej Walentina Mardżaniszwili i przedstawiciel mniejszości ukraińskiej w Gruzji. W wydarzeniu uczestniczył tymczasowy Szef Misji Dyplomatycznej Ukrainy, Aleksandr Szulga.  

 

 

Autor:
apsny.ge | Tłumaczenie: Bartłomiej Szynal

Żródło:
https://www.apsny.ge/2023/soc/1694637970.php

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE