Strona Główna >> Białoruś >> Społeczeństwo >> Wycieczki szkolne w Białorusi opłacane przez państwo

2023-10-23 14:55:47

Wycieczki szkolne w Białorusi opłacane przez państwo

Uczniowie w Białorusi będą mogli uczestniczyć w wycieczkach szkolnych na koszt państwa. Jak podaje portal МИР24, w wytycznych dla turystyki szkolnej umieszczono ponad 200 ofert wycieczek przedmiotowych, dostępnych niezależnie od wieku i innych preferencji.

Zdjęcie: Tatjana Drapakowa, źródło: belta.by 

Republika Białorusi regularnie organizuje zajęcia pozalekcyjne z uwzględnieniem programu nauczania. Od teraz wycieczki szkolne nie będą w żaden sposób obciążać rodziców uczniów, ponieważ wszystkie koszty zostaną pokryte ze środków budżetu państwowego. Dofinansowanie obejmie co najmniej dwie wycieczki przedmiotowe w roku szkolnym. Najważniejszym wymogiem pokrycia kosztów jest zgodność wycieczki z podstawą programową.  

Nauczyciele będą planować wycieczki przedmiotowe w oparciu o listę z obiektami turystycznymi, które są związane z przedmiotami szkolnymi i podstawą programową – stwierdziła pełnomocniczka ds. wychowania, pracy społecznej i ideologicznej Ministerstwa Edukacji Białorusi, Tatjana Drapakowa.  

Wśród najchętniej odwiedzanych przez białoruskich uczniów obiektów historycznych wymienia się Linię Stalina, Chatyń (wieś spaloną przez oddziały SS), Kopiec Chwały w Mińsku oraz inne zabytki.  

Dział:

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE