Strona Główna >> Białoruś >> Warto wiedzieć >> Daria Domraczewa oddała swój złoty medal do muzeum

2023-10-14 14:11:08

Daria Domraczewa oddała swój złoty medal do muzeum

Daria Domraczewa przekazała jeden ze swoich pierwszych medali na rzecz wystawy w Muzeum Narodowego Komitetu Olimpijskiego Białorusi.

Zdjęcie: Daria Domraczew, źródło: Narodowy Komitet Olimpijski Białorusi 

Z okazji Dnia Matki (na Białorusi obchodzony 14-ego Października) Muzeum NOK Białorusi otrzymało nagrodę XXII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi, złoty medal znanej białoruskiej biatlonistki, czterokrotnej mistrzyni olimpijskiej – Darii Domraczewej. Sportsmenka w tym roku po raz drugi została mamą. Biatlonistka jest przekonana, że wielu miłośników sportu i uczniów oglądających wystawę ucieszy się na widok jej pierwszego złotego medalu z Soczi.  

To nie jest wyłącznie moja osobista historia, ale także całego białoruskiego sportu, dlatego postanowiłam podzielić się jej częścią. Rok szkolny już się rozpoczął, niebawem wakacje. Dzieci z różnych szkół będą mogły przyjść do NOK-u i zobaczyć jeden z moich medali – powiedziała Domraczewa.  

Chętni by zobaczyć nagrodę biathlonistki w Muzeum NOK na Białorusi będą mogli zwiedzać wystawę w zorganizowanych grupach. Serwis prasowy obiektu zachęca również do zobaczenia innych unikatowych nagród, jak np. medal Pierre de Coubertina, srebrny Order Olimpijski oraz złote medale sławnych białoruskich olimpijczyków. Wystawa wewnętrzna w muzeum stale się powiększa, stanowiąc unikalną kolekcję dla historii białoruskiego sportu. 

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.