Strona Główna >> Rosja >> Polityka >> Zaskakujące ogłoszenie. Putin odejdzie z własnej partii

2023-11-19 19:13:12

Zaskakujące ogłoszenie. Putin odejdzie z własnej partii

Mówi się, że Putin pożegnał się ze swoją partią.

Źródło: Shutterstock.com 

W świecie, w którym dynamika geopolityczna stale się zmienia, Władimir Putin jest jedną z najczęściej omawianych i kontrowersyjnych postaci. Odkąd Putin po raz pierwszy wkroczył na scenę polityczną jako prezydent Rosji w 2000 roku, jest dominującą siłą zarówno w kraju, jak i za granicą. I z pewnością nie wydaje się, żeby to się w kontekście Putina skończyło.  

Według doniesień, prezydent Rosji w ramach nieoczekiwanego manewru politycznego rozważa opuszczenie partii Jedna Rosja i kandydowanie jako niezależny kandydat w następnych wyborach prezydenckich, donosi ,,The Telegraph''.  

Posunięcie to jest postrzegane jako próba wzmocnienia jego wizerunku jako zdeterminowanego watażki w obliczu trwającego konfliktu na Ukrainie. Putin, który od 2000 roku jest dominującą postacią w rosyjskiej polityce, wydaje się dystansować od „Jednej Rosji”, której popularność spada.  

Decyzja o potencjalnym kandydowaniu jako kandydat niezależny odzwierciedla ambicje Putina, by ugruntować swoje dziedzictwo jako jednego z największych przywódców Rosji, a inwazja na Ukrainę stanowi decydujący element jego kadencji. I pomimo konsekwencji gospodarczych i mieszanego odbioru wojny przez społeczeństwo, Kreml wydaje się przekonany o nowym elektronicznym systemie głosowania, który jego zdaniem zapewni Putinowi większy udział w głosach, co będzie powtórzeniem jego zwycięstwa wyborczego z 2018 roku.  

Dział: Polityka

Autor:
Emma Sletta | Tłumaczenie: Stefan Dobrzycki

Żródło:
https://www.dagens.no/nyheter/overraskende-kunngjoering-putin-vil-droppe-eget-parti

Udostępnij
Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Treść wiadomości jest wymagana.


INNE WIADOMOŚCI


NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE